SKIN-URI INTERFATA VANZARE

Rezolvat
2 postari

Buna ziua!

Recent am facut update la cea mai recenta versiune SmartCash 17.0.0.215 – DB 749 iar spre surprinderea mea am vazut ca nu mai sunt disponibile cele 5 skin-uri din interfata de vanzare din cauza ca ingreuneaza functionarea SmartCash sau ceva de genul.

Credeti ca intr-un viitor apropiat ne vom putea bucura de cele 5 skin-uri pt interfata de vanzare ?

Multumesc!

Toate cele bune!

Salut,
Datorita nevoii de a scala interfata pe rezolutii mai mari, a fost necesara reproiectarea integrala a interfetei de afisare.
De asemenea au inceput sa fie disponibile monitoare cu rezolutie HD (1.5x, 2x) pentru care trebuie sa avem suport.
Prin urmare nu mai exista suport pentru vechile „skin-uri”, adica pentru vechea tehnologie de incarcare a unor bitmap-uri de dimensiune fixa.
Acum folosim style-uri, care da, stiu ca nu sunt la fel de frumoase, deoarece sunt mai simple, dar au avantajul scalarii pe orice dimensiune de control.

Pe scurt, din pacate, trebuie sa ne luam adio cu totii de la batrana interfata POS si sa fim deschisi pentru noile tipuri de interfete.

In timp vom mai adauga si alte teme de culoare, dar pentru moment exista doar una singura, Avalon.

Trebuie sa fii autentificat pentru a raspunde la acest subiect.